• Bizi Arayın: 444 10 60
  • Cumhuriyet Mah. Gürpınar Yolu Cad, Şafak Sokak,E Blok No:1/1

Op. Dr. Fikri Kutlay

Op. Dr. Fikri Kutlay

Op. Dr. Fikri Kutlay

Kalp ve Damar Cerrahi

1997’de Uzmanlığımı aldıktan sonra Mayıs ayından itibaren İsviçre Hastanesi'nde çalışmaya başladı. Anadolu yakasındaki Kalp Cerrahisinin yapıldığı ilk özel hastanenin olması sebebiyle günde 11-12 açık kalp ameliyatının olduğu dönemde 1997-2005 arasında Doç.Dr Besim Yiğiter ve Op.Dr Hüseyin Toklu başkanlığında yaklaşık 2200 Açık Kalp Ameliyatı gerçekleştirdi.

2005-2010 yılları arasında Aort Diseksiyonu, Stuck Kapak, Post MI VSD, Dextrokardi’li Hastada Off-Pump Koroner Bypass gibi kompleks ameliyatlar dahil yaklaşık 2700 Açık Kalp Ameliyatı gerçekleştirdim. Kuzey Iraktan gelen onlarca hastayı opere ettim. Bu dönemde bölgede Veni Vidi Kalp Bölümü 4 yıl boyunca tek merkez olarak çalıştı.

2010 Mayıs-2011 Temmuz ayları arasında Diyarbakır Alman Hastanesinin Kalp ve Damar Cerrahisi Ünitesini kurarak 14 aylık periyotta yaklaşık 500 açık kalp ameliyatı gerçekleştirdi. 2011- 2017 yılları arasında Özel Batman Dünya Hastanesinin Kalp ve Damar Cerrahisi Ünitesi'nin şefi olarak çalıştı, şu an ise, Beykent Üniversitesi Hastanesi'nde görevine devam etmektedir.

Uyanık Hastada Koroner Arter Bypass, Sol Ventrikül Serbest Duvar Rüptürü’nün Tamiri, Aort Disseksiyonu Tamiri, İnferoaxiller Sağ Torakotomi ile ASD Tamiri ve MVR gibi bir çok kompleks ameliyatın olduğu yaklaşık 950 açık kalp ameliyatı gerçekleştirdim.

 - Hacettepe Üniversitesi - Tıp Fakültesi 

 - İstanbul Üniversitesi Karyoloji Enstitüsü - Kalp Damar Cerrahisi 

Her Türlü Sorularınız İçin Uzman Doktorumuzla Sohbet Edin